0 Yükleniyor ...
yüz ve boyun estetiği kuşadası, çeşme, didim
çeşme dolgu kuşadası, didim, izmir

İzmir Estetik Center
Dolgu

Anasayfa | | Medikal Estetik | Dolgu

Dolgu

Dolgu İşlemleri (Dermal Dolgu)
Dolgu işlemleri dermal dolgu maddeleri kullanılarak yapılmaktadır. Bu maddeler cilde enjekte edilen estetik jel bazlı bir içeriğe sahiptir. Kırışıklıkların görünümünü azaltmak, yüzü şekillendirmek ve hacim yaratmak için özel olarak tasarlanmıştır. Bazı dermal dolgu maddeleri ayrıca cildinizi nemlendirmek ve canlandırmak için de kullanılabilir.
 
Dermal dolgu maddeleri, hemen hemen tüm canlı organizmalarda doğal olarak bulunan bir şeker molekülü olan maddeye dayanır. Normal işlevi suyu bağlamaktır, böylece eklemler gibi vücudun hareketli kısımlarında kayganlaştırıcı ve amortisör görevi görür. Besinlerin taşınması ve ciltteki su dengesinin düzenlenmesi için de önemlidir. Dermal dolgu maddeleri, cildinizi doğal olarak oluşan bu maddeyle güçlendirerek bölgeye anında can verir ve hacim kazandırır. Bu, çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltır ve doğal olarak daha yumuşak bir görünüm verir.
 
Hangi Bölgelerde Kullanılır?
oluşturmak ya da yanaklar, burun ve çene gibi yüz hatlarını şekillendirmek için kullanılır. Bunun yanı sıra cildi canlandırmak için de kullanılabilir. Tedavi edilen en yaygın alanlar şu şekildedir:
 
Burundan ağız kenarlarına doğru uzanan çizgiler (nazolabial kıvrımlar)
Kaşlar arasındaki glabella çizgileri
Dudaklar
Yanaklar
Çene
Burun
Şakak
Dolgu İşlemleri Nasıl Uygulanır?
Dermal dolgu maddeleri tek kullanımlık ince uçlu iğneler aracılığı ile tedavi edilecek bölgeye enjekte edilmektedir. İşlem sırasında hastanın rahat etmesi için topikal anestetik kremler gibi bölgeyi uyuşturan maddeler kullanılabilir. İşlem uygulanacak alana bağlı olmakla birlikte yaklaşık 15-30 dakika sürmektedir.
 
Etkisi Ne Kadar Sürer?
Dolgu işlemlerinin en büyük avantajı uzun ömürlü olmasıdır. Dermal dolgu ürünleri biyolojik olarak parçalanabilir, yani vücutta doğal olarak yok olurlar. Kişisen kişiye değişen süreç olarak, optimum ve uzun ömürlü bir sonuç elde etmek için, ilk tedavinizden 6-12 ay sonra tamamlayıcı tedavi önerilir.
 
Çene Dolgusu
Yüzümüzün belirli bölgeleri zaman geçtikçe yaşlanma etkisi göstermeye başlar. Göz çevresi, dudak kenarları ve alın gibi bölgeler yaşlılığın sinyallerini verir ve deforme olurlar. Ancak çene de yaşlanmayla beraber deforme olarak yüz ifadesini değiştiren bir parçadır aslında. Çene genelde ihmal edilen ve fark edilmeyen karakteristik bölgelerdendir. Profilden bakıldığı zaman burnunun çok büyük olduğunu düşünen kişilerin büyük bir çoğunlukla çenesi de küçüktür. Çene yüzün ifadesinde önemli bir yere sahiptir. Özellikle çok küçük çenesi olan kişilerin ifadesini düzeltmek için çene dolgusu tercih edilmektedir.
 
Çene dolgusu için kullanılan dermal dolgu maddelerinin çoğu cildimizde, ve vücudumuzda bulunan bir maddedir. Bu nedenle dolgu enjeksiyonlarında kullanılması oldukça güvenlidir. Çene dolgusu uygulaması ile kişinin yüz şekline uyan bir çene geliştirilerek daha estetik bir görünüm elde edilir. Dolgu maddeleri enjekte edilmeden önce çene bölgesi bazı anestezik kremler ile uyuşturulabilir. İçe doğru olan çene dışarıya çıkarılabilir veya kısa çene uzatılarak yüze uygun hale getirilebilir.
 
Çene dolgusu kısa süren bir işlemdir. 30 dakika gibi bir sürede tüm işlemler tamamlanır ve kişi anında etkiyi görebilir. İyileşme süreci gibi bir durum olmaması nedeniyle hasta hemen günlük hayatına dönebilir. Uygulama yapılan alanda birkaç saat için biraz kızarıklık ve şişlik oluşması normaldir. Bu durum birkaç saatin sonunda kendiliğinden geçecektir. Çene dolgusu yaparken yüze bütüncül yaklaşmak önemlidir. Bazen elmacık kemiklerine veya dudak bölgesine ekleme yapılması matematiksel ölçüler açısından avatjlı olabilir.
 
Çene dolgusu işleminin ardından nadir görülen yan etkilerden biri uygulama bölgesinde küçük morluklar oluşmasıdır. Bu cildi narin olan kişilerde daha çok görünmektedir. Ancak yine de bu morluklar çok küçüktür ve makyajla kapatılabilir. Birkaç gün içinde morluklar tamamen görünmez hale gelecektir. Aynı şekilde şişlik de birkaç günden fazla sürmeyecektir.
 
Jawline Dolgu
Keskin bir çene hattı hem yüz simetrisini güzelleştirir, hem de daha genç görünmenize yardımcı olur. Çene hattı belli olmayan kişiler için uygun olan jawline dolgu ile istediğiniz görünüme kavuşmanız çok kolay. Izmir Aeshetic Center doktorları çene kontürünü yeniden şekillendirebilir.
 
Çene hattınızın artık çok sıkı olmadığını, yaşla birlikte değiştiğini fark ettiğiniz bir noktada olabilirsiniz. Bunun nedeni genetik olabilir; elmacık kemiklerindeki yağ yastıkçıkları sonunda çenenin yanındaki en alçak noktaya sarkacaktır. Bu nedenle, çene çizgisinin en iyi şekilde iyileşmesini sağlamak istiyorsak, üst yüzü de tedavi etmemiz gerekir. Bu tedavi için doğal yüz şeklinizi denklem içine almak çok önemlidir. Sadece doğal yüz şeklinizle birlikte çalışarak yüzünüzün hatlarını vurgulayabilir ve özelliklerinizi doğal ve güzel bir şekilde tanımlayabiliriz. Bu noktada da jawline dolgu devreye girerek isteklerinizi yerine getirmektedir.
 
Etki Süresi
Jawline dolgu işleminde kullanılan dermal dolgu maddelerinin etkisi 12 ay boyunca sürmektedir. Ancak bu zaman aralığı kişiden kişiye göre değişmektedir. Sonunda vücut dolgu maddelerini parçalayacak ve vücuttan atacaktır. Sonrasında isterseniz yeniden jawline dolgu yaptırmanız mümkündür.
 
Nazolabial Dolgu
Nazolabial dolgu, çok yaygın olan ve yıllardır gerçekleştirilen bir işlemdir. Burun köşelerinden ağız köşelerinin dışına kadar olan çizgilerin içine dermal dolgu maddesi enjekte edilerek bu çizgilerden kurtulmak mümkündür.
 
Yaşlılığın en belirgin etkileri yüzümüzde ortaya çıkmaktadır. Ağız kenarındaki çizgiler de yaşlanmanın bir belirtisidir. Aynı zamanda bu çizgiler yüzün daha sarkık ve yorgun görünmesine de neden olmaktadır. Bu çizgileri yok etmek amacıyla uygulanan özel dolguya nazolabial dolgu denmektedir.
 
Dolgu veya botoks gibi uygulamalarla ilgili bilgiye sahip olan kişiler nazolabial dolgu ile ilgili bir fikre sahip olmayabilir.
 
Nasıl Uygulanır?
Günümüzde dolgu maddeleri artık hyrolonik asit ile birlikte de lokal anestezi içermekte olup işlem konforu arttırılmıştır. Bu nedenle işlemin acılı olduğu söylenemez. Uygulama sırasında kırışıklık içerisinde ince uçlu iğneler yardımı ile dolgu maddeleri enjekte edilmekte ve hasta işlemden hemen sonra günlük hayatına devam edebilmektedir.
 
Dolgunun tam etkisi 6 ay ile 10 ay kadar sürmektedir. Ancak hasta isterse senede bir kez nazolabial dolgu yaptırabilir. İşlemin kalıcılığı hastadan hastaya değişiklik gösterir. Hyaluronik asiti parçalayan enzim kişide ne kadar aktifse dolgu o kadar hızlı parçalanarak etkinlik azalır.

Sürükle İncele Kapat Oynat
yüz germe kuşadası, çeşme, didim
0%