0 Yükleniyor ...
yüz ve boyun estetiği kuşadası, çeşme, didim
çeşme botulinum uygulaması kuşadası, didim, izmir

İzmir Estetik Center
Botulinum Uygulaması

Anasayfa | | Medikal Estetik | Botulinum Uygulaması

Botulinum Uygulaması

Botulinum Uygulaması Nedir?
Botolinum ile kırışıklık ve deride ki çizgiler geçici süre yok edilir. Botolinum tedavisinin etki süresi 4-6 ay civarındadır. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkilemektedir. Hamile veya emziren bayanlar dışında hemen hemen herkes Botolinum işlemi yaptırabilir.
 
Oldukça kısa süren Botolinum işlemi, kazayağı, alın, boyun, kızgınlık çizgisi, kaş kaldırmak için, terlemeyi önlemek için kullanılabilir. Uygulama süresi 10-15 dakikadır. İşlem sonrası bir acı ve sızı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrası hemen normal iş hayatına dönebilir. Botolinumun uygulandığı gün spora, kuaföre veya saunaya gidilmemesi önerilir ayrıca 3 gün havuza gidilmemelidir. Aynı gün uyku pozisyonuna dikkat edilmeli yüz üstü yatılmaması gerekmektedir. Botolinumun tam etkisi 5 ile 7 gün arasında tamamen görülür.
 
Yüz Estetiğinde Botolinum
Alın, göz çevresi (kaz ayakları), kaş arası, burun yan duvarı, dudak üzerinde ince çizgiler, ağız çevresindeki kırışıklar ve boyun derisindeki kırışıklıklar ve bandlar yüz ve boyundaki mimik kasların kasılması sonucu oluşur. Kaş arası ve burun yan duvardaki çizgiler kızgın yüz ifadesi, göz çevresi ve alındaki çizgiler yaşlı ve yorgun yüz ifadesi ve ağız çevresindeki çizgiler ise üzgün bir yüz ifadesine neden olur.
 
Botolinum yüzün bu bölgelerindeki mimik kasları geçiçi olarak kasılmasını bloke ederek yorgun, kızgın ve üzgün yüz ifadesini ortadan kaldırarak kırışıksız, daha genç, daha dinç bir yüz ifadesi elde edilir.
 
Botolinum tedavisi yüz kasları anatomisini iyi bilen tecrübeli ve deneyimli kişilerce yapılmalıdır. Çok ince uçlu bir iğne ile kırışıklığa neden olan kasların üzerine yapılır. Ağrılı bir işlem değildir, yalnızca o bölgede hafif bir yanma ve acıma hissedilir. İşlem yapıldıktan sonra Botolinumun çevre kaslara dağılmaması için, o bölgenin ovuşturulmaması gerekir.
 
Yüzde Uygulama Alanları
Yorgun ve yaşlı ifadeye neden olan alın çizgileri
Kızgın ifadeye neden olan kaş arası çizgileri
Göz kenarı kırışıklıkları (Kaz ayakları)
Üst dudak üzerindeki ince çizgilerin düzeltilmesi
Kaş kaldırılması, kaşlarda arzu edilen pozisyona getirilmesi
Boyun derisindeki kırışıklıklar ve bantların düzeltilmesi
Aşırı Terleme Tedavisinde Botolinum
El, ayak ve koltuk altı terlemeleri Botolinum tedavisi ile 6 aylığına ortadan kaldırılır.
 
Öncesinde krem ile lokal olarak uyuşturulduktan sonra ter bezlerinin yoğun olduğu bölgeye yapılır
 
Aşırı Terlemede Botolinum Tedavisi
Botolinum, çeşitli tıbbi durumların tedavisinde kullanılır. Kozmetik bir tedavi olarak yoğun olarak kullanılan Botolinum, aynı zamanda migren, kas spazmları ve hiperhidroz gibi nöromüsküler rahatsızlıklar için de tercih edilmektedir. Özellikle aşırı terlemede Botolinum tedavisi etkili bir yöntemdir.
 
Hiperhidroz, aşırı terleme için kullanılan tıbbi terimdir. Aşırı sıcaklığın olmadığı durumlarda (stres, yoğun çalışma) oluşan anormal terleme anlamına gelir. Botolinum enjeksiyonları, hiperhidrozlu insanlar için yeni bir tedavi seçeneğidir. Botolinum tedavisi aşırı terlemede genellikle koltukaltı bölgesinde kullanılsa da eller, ayaklar ve yüz gibi diğer alanlarda da terlemeyi azaltmak için kullanılabilir.
 
Botolinum Terlemeyi Nasıl Önler?
Botolinum, ter bezlerinizi aktive eden sinirleri bloke ederek çalışır. Normalde sinir sisteminiz, vücut ısınız yükseldiğinde ter bezlerinizi aktive eder. Vücudunuzun kendini otomatik olarak normal sıcaklık seviyesine ulaştırmasının yolu budur. Bununla birlikte, hiperhidrozlu insanlarda ter bezlerini işaret eden uyaran sinirler aşırı aktif olur.
 
Botolinum enjeksiyonları doğrudan vücudunuzun sık sık terleyen bölgelerine uygulandığında aşırı aktif sinirler normalize olur. Böylelikle ter bezlerinin aşırı çalışması da engellenir. Bu yöntemle sadece Botolinum uygulamasının yapıldığı alanlarda terleme önlenmektedir.
 
Aşırı Terleme Tedavisi Uygulamasının Aşamaları
Botolinum tedavisi deneyimli bir hekim tarafından uygulanmalıdır. Uygulama uzun sürmez ve hastanın günlük aktivitesini engellemez. Hasta hemen normal hayatına geri dönebilir. Doktorunuz cilt yüzeyinin hemen altına ince bir iğne kullanarak botilinum toksin enjekte edecektir. İşlem öncesinde buz veya topikal anestetik gibi ağrıyı önleyecek ekipmanlar kullanılabilir. Normalde ilk kez yapılacak kişilerde ter bezlerinin lokasyonunu belirlemek için “pozitif iyot testi” yapılır. Bunun kişinin işlem öncesinde bir gün duş almamış olması kol altına rollon, sprey kullanmaması gerekmektedir.
 
Klinikte hastaya kol altı temizliği yapılmadan iyot sürülür ve nişasta pudrası ile terleme alanları belirlenir. Böylelikle fazla Botolinum uygulaması yapılması önlenir.
 
Botolinum, aşırı terleme için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Birçok insanın yaşam kalitesini büyük ölçüde artırır. Tedavi ile alakalı daha detaylı bilgi almak için Izmir Aeshetic Center’in uzman kadrosuna danışabilirsiniz.
 
Botolinum ile Diş Gıcırdatma Tedavisi
Diş gıcırdatma yani bruksizm, uyanık ya da uykudayken bilinçsiz bir şekilde dişlerin gıcırdatılarak fiziksel ağrı ve ciddi diş problemlerine yol açabilecek bir sorunu ifade eden tıbbi bir terimdir. Kronik dişlerin gıcırdatma baş ağrısına, kulak ağrısına, yüz ağrısına ve hatta migrenlere neden olabilir.
 
Diş Gıcırdatma Tedavisinde Botolinum Nasıl Etki Eder?
Botulinum toksin enjeksiyonları bruksizm yani diş gıcırdatma için kalıcı bir tedavi olmamasına rağmen, bazı hastalar için gece diş gıcırdatmanın rahatsız edici semptomlarına karşı etkili bir şekilde kontrol yeteneği sağlayabilir. Bruksizmi tedavi etmek için kullanılan botulinum toksini tipik olarak üç ila dört ay sürer. Bu sürenin sonunda Botolinum enjeksiyonunun uzmanlar tarafından tekrar edilmesi gerekir.

Sürükle İncele Kapat Oynat
yüz germe kuşadası, çeşme, didim
0%